Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Gdzie i kiedy odbędą się zawody THE TEAM! Mistrzostwa drużyn biegowych?
Rywalizacja odbędzie się dnia 9 maja 2021 roku bieżni lekkoatletycznej w Warszawie. Szczegóły lokalizacji podamy w najbliższym czasie.

O co walczymy?
O tytuł najlepszej w Polsce drużyny biegowej. Taką drużyną może zostać oficjalny klub, drużyna firmowa, trenująca razem grupa, a nawet – stworzona na potrzeby THE TEAM! grupa znajomych.

Jak jest formuła zawodów?
Rywalizacja będzie się odbywać na stadionie na czterech różnych dystansach indywidualnych, z podziałem na biegi mężczyzn i kobiet oraz w sztafecie mieszanej. Każdy z członków drużyny będzie mógł wystartować w dwóch konkurencjach (dwóch konkurencjach indywidualnych lub konkurencji indywidualnej i w sztafecie).

Na jakich dystansach będą się odbywać zawody?
1000 metrów kobiet i 1000 metrów mężczyzn, 1500 metrów kobiet i 1500 metrów mężczyzn, 3000 metrów kobiet i 3000 metrów mężczyzn, 5000 metrów kobiet i 5000 metrów mężczyzn oraz w sztafeta mieszana 4×800 metrów (2 kobiety i 2 mężczyźni).

Czy drużyna musi wystawić zawodników na wszystkich dystansach?
Nie, ale wtedy otrzymuje za taką konkurencję zero punktów.

Jak liczna powinna być drużyna?
Drużyna może liczyć maksymalnie 8 osób. Do obsadzenia wszystkich konkurencji wystarczy 6-osobowy skład. Dopuszcza się również mniejszą liczbę uczestników, jednak oznaczać to będzie brak możliwości uczestnictwa w komplecie startów i tym samym, otrzymanie 0 punktów do klasyfikacji generalnej w nieobsadzonych konkurencjach.

Czy muszę podczas rejestracji podać pełny skład drużyny?
Nie. W polach zawodników można podać dowolne dane, jednak należy je uzupełnić do dnia 6 maja.

Ile razy startuje każdy z zawodników?
Każdy z zawodników może wystartować w maksymalnie w dwóch konkurencjach (w dwóch konkurencjach indywidualnych     lub konkurencji indywidualnej i w sztafecie).

Ile drużyn wystartuje w zawodach?
W rywalizacji wystartuje 16 drużyn               .

Jak będą liczone punkty?
Zgodnie z regulaminem 16 punktów przysługuje za 1. miejsce w konkurencji, a każdy kolejny zawodnik otrzymuje punkt mniej, aż do 1 punktu za 16. miejsce. Niewystawienie zawodnika/zawodniczki albo nieukończenie konkurencji – 0 punktów.

W jaki sposób ustalona zostanie ostateczna klasyfikacja?
Suma punktów zdobytych przez wszystkich członków drużyny we wszystkich konkurencjach złoży się na wynik końcowy całego zespołu.

Na jaką infrastrukturę możemy liczyć na miejscu?
Organizator zawodów zapewni w miejscu zawodów dostęp do szatni i depozytów dla zawodników.

Co zawiera pakiet startowy?
Pakiet startowych składa się z: numerów startowych dla każdego członka drużyny, odpowiedniej liczby worków depozytowych wraz z naklejkami oraz chipów do pomiaru czasu. Dodatkowo każdy z uczestników zostanie objęty ubezpieczeniem NNW.

Jaki jest koszt startu drużyny w zawodach?
Opłata startowa wynosi 1000,00 zł brutto za całą, maksymalnie 8-osobową drużynę. Na wysokość opłaty nie ma wpływu liczba zawodników, o ile jest ona zgodna z regulaminem zawodów.

Czy będzie można dokonywać zmian w składzie drużyny?
Zmian w składzie drużyny będzie można dokonać na stronie internetowej wydarzenia do dnia 6 maja 2021 lub w Biurze Zawodów przy odbiorze pakietu startowego.

Czy impreza będzie cykliczna?
Tak! W tym roku rozegrana będzie pierwsza edycji THE TEAM!. 8 najlepszych drużyn zagwarantuje sobie prawo udziału w drugiej edycji, zaś o pozostałe miejsca trzeba będzie powalczyć w eliminacjach do kolejnej edycji.

Jakie obostrzenia sanitarne obowiązują na zawodach?
Organizator na bieżąco będzie dostosowywał ewentualne ograniczenia do aktualnie obowiązujących wytycznych i nakazów władz administracyjnych związanych z pandemią koronawirusa.

Czy wydarzenie będzie dostępne dla kibiców?
Zgodnie z obecnie obowiązującymi ograniczeniami epidemiologicznymi zawody odbędą się przy zamkniętych trybunach. Sytuacja ta może jednak ulec zmianie w przypadku zniesienia aktualnych ograniczeń w tym zakresie.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Napisz do nas na adres info@maratonwarszawski.com lub zadaj je na fanpage’u Maratonu Warszawskiego