Już 9 maja odbędzie się jedna z najbardziej niezwykłych i emocjonujących imprez biegowych nie tylko tej wiosny! Mistrzostwa Drużyn Biegowych THE TEAM!, które wyłonią najlepszą biegową ekipę w kraju. Areną jednodniowej imprezy będzie Stadion Podskarbińska w Warszawie, znany wcześniej jako Stadion „Orła”. Zapoznajcie się z najważniejszymi informacjami przedstartowymi!

Składy drużyn

Zbliża się czas, w którym kapitanowie zgłoszonych drużyn muszą uzupełnić ostateczny skład swoich zespołów po zalogowaniu na STRONIE REJESTRACJI. Termin upływa 4 maja o godzinie 12:00. Tego samego dnia do kapitanów, na podany w rejestracji adres e-mail, zostaną przesłane formularze, za pomocą których będzie trzeba będzie określić, na jakich dystansach pobiegną poszczególni zawodnicy. Formularz należy odesłać do 6 maja (czwartek). Późniejszych ewentualnych zmian, w przypadku kontuzji, będzie można dokonać w biurze zawodów w dniu imprezy.

Pamiętajcie o zasadach

Drużyna może liczyć maksymalnie 4 biegaczki i 4 biegaczy. Jeden uczestnik może pobiec maksymalnie w 2 konkurencjach (dwóch indywidualnych lub jednej indywidualnej i sztafecie). Oznacza to, że na jednym dystansie drużynę MOŻE reprezentować więcej niż jeden zawodnik.

Zasady punktacji: 16 punktów przysługuje za 1. miejsce w konkurencji, a każdy kolejny zawodnik otrzymuje punkt mniej, aż do 1 punktu za 16. miejsce. Niewystawienie zawodnika/zawodniczki albo nieukończenie konkurencji – 0 punktów.

Program imprezy

10:00 – 10:30 – odbiór pakietów startowych
11:00 – otwarcie imprezy
11:15 – bieg na 5000 metrów kobiet
12:00 – bieg na 5000 metrów mężczyzn
12:45 – bieg na 3000 metrów kobiet
13:15 – bieg na 3000 metrów mężczyzn
13:45 – bieg na 1500 metrów kobiet
14:00 – bieg na 1500 metrów mężczyzn
14:15 – bieg na 1000 metrów kobiet
14:30 – bieg na 1000 metrów mężczyzn
14:45 – sztafeta mieszana 4x 800 metrów

Odbiór pakietów startowych

Numery startowe należy odebrać w biurze zawodów w imprezy w godzinach 10:00 – 10:30. Biuro będzie się mieściło na terenie Stadionu, przy wejściu od strony ul. Chrzanowskiego. Obioru numerów dla całej drużyny może dokonać wyłącznie kapitan, bądź upoważniony przez niego na piśmie członek drużyny.

Pamiętajcie – na teren rozgrywania zawodów będą mogli wejść wyłącznie zgłoszeni zawodnicy na podstawie numeru startowego

Biegajmy bezpiecznie

Podczas rywalizacji będą obowiązywać zasady bezpieczeństwa. Bardzo prosimy o ich przestrzeganie. Wciąż zabiegamy, abyśmy mogli spotykać się na biegach w szerszym gronie i Wasze odpowiedzialne zachowanie będzie kolejnym ważnym krokiem, który przybliży nas do wspólnego celu. Pamiętajcie o korzystaniu z maseczek ochronnych na obiekcie w czasie, gdy się nie rozgrzewacie i nie startujecie. Szanujmy także zasadę dystansu społecznego również w gronie członków własnej drużyny.

Przed nami dzień pełen wrażeń

Rywalizacja drużynowa zawsze wyzwala ogromną dawkę emocji i energii. Już 9 maja podniesiemy wspólnie poziom adrenaliny na nieznany dotąd pułap! Niech wygrają naszybsi!